12sep

Každý rok si mnohí sľubujeme, že začneme rok zdravšie. Rozhodneme sa vyberať si zdravšie jedlá, cvičiť každý deň, a sme ochotní vyskúšať akúkoľvek diétu (aj keď sme ich už pár vyskúšali) s cieľom zmeniť svoju trajektóriu zdravia a zbaviť sa pomaly pribúdajúcich kilogramov.

Súčasne však každý rok zisťujeme, že nám to nejde. Že nie sme schopní plniť si naše zdravotné ciele. A viete čo? Nie je to tak úplne naša chyba.

Život vie byť šialene hektický. Práca, rodina, priatelia…všetky tie povinnosti sú často v presile. A aj keď nie sme spokojní s tým, ako sa cítime, ako vyzeráme, ako žijeme, nemáme proste čas to zmeniť.

A aj keď sa prekonáme a pustíme sa do nášho nového plánu naplno, po čase si uvedomíme, že prešlo pár týždňov a 1) nevyzeráme a necítime sa až tak šťastne a 2) nemáme potuchy, či to, čo robíme, funguje a ako dlho to vlastne vydržíme.

Diéty vedia byť natoľko obmedzujúce, že môžu spôsobiť, že sa budeme cítiť horšie ako predtým. Sú mätúce, odrádzajú.

A toto sa deje neustále. Existuje však spôsob, ako sa dostať z tejto špirály. A myslíme si, že vám vieme v Škole stravovania pomôcť. 

A 8 dôvodov? Prejdeme si ich pekne po jednom v našich najbližších postoch. 

Najnovšie články si pozrite tu:

Značky: , ,
20 aug, 2023
0

Antinutrienty: Výzva pre naše zdravie a ako zvládať 5 najčastejších antinutrientov

Obsah článkuÚvodČo sú antinutrienty?Ako pôsobia antinutrienty?Typy antinutrientovLektíny:Oxaláty:Taníny:Ako spracovať potraviny, aby boli bezpečné?Správne spracovanie potravín:Kombinácia potravín:ZáverFAQsČo sú antinutrienty?Sú antinutrienty škodlivé?Ako môžem znížiť obsah antinutrientov v potrave?Prečo rastliny produkujú antinutrienty? Úvod Antinutrienty…
Čítať viac