23mar

5 minútový zdravý energetický dezert. Bez cukru, bez múky!

🍃 V dnešnej uponáhľanej dobe je náročné nájsť chutné a zároveň zdravé občerstvenie, ktoré je rýchlo pripravené. Našťastie, s týmto receptom na energetický dezert bez cukru a múky môžete mať všetko – sladkú pochúťku plnú výživných ingrediencií, ktorá je hotová za menej ako 5 minút.🕒🍪 Tento dezert je ideálny pre tých, ktorí si chcú pochutnať bez výčitiek, pretože kombinuje kvalitné suroviny ako sú orechy a ďatle, poskytujúce vysokú nutričnú hodnotu a energiu na dlhé hodiny. Napriek jednoduchosti prípravy by sme zdôraznili potrebu času na chladenie, ktorý je nevyhnutný pre dokonalú konzistenciu.🥜🌿

Zoznam ingrediencií a množstvá:

– Maslo (15g) 🧈

– Soľ (štipka) 🧂

– Škorica (štipka) 🌿

– Kardamón (štipka) 🌿

– Kešu (30g)

– Mandle (20g) 🌰

– Pistácie (15g) 🍃

– Lieskové orechy (15g) 🌰

– Ďatle (250g) 🍇

– Sézam (30g) 🌿

Postup prípravy:

1. Príprava ďatlí: 📌 Začnite odstránením kôstok z ďatlí, ak sú čerstvé a plné. Tento krok je dôležitý, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam počas jedenia a zároveň to uľahčí ďalšie spracovanie ďatlí.

2. Rozpustenie masla: 🍳 Na panvici na miernom ohni rozpustite maslo. Alternatívne je zdravšie použiť ghee maslo. Tento krok je kľúčový pre vytvorenie základu, do ktorého budete pridávať ostatné ingrediencie. Maslo dodá dezertu krémovú textúru a bohatú chuť.

3. Pridanie korenín: 🌿 Do rozpusteného masla pridajte štipku soli, škorice a kardamónu. Miešajte, kým sa ingrediencie dobre nespoja. Korenie ako škorica a kradmón dodá dezertu jedinečnú vôňu a chuť, zatiaľ čo soľ zvýrazní sladkosť.

4. Zmiešanie orechov a ďatlí: 🥜 Pridajte kešu, mandle, pistácie, lieskové orechy a pripravené ďatle. Všetko dôkladne premiešajte, aby sa orechy obalili maslovou zmesou korenia. Orechy a ďatle sú základom tohto dezertu, poskytujú textúru, chrumkavosť a prirodzenú sladkosť.

5. Varte na miernom ohni: 🔥 Pokračujte vo varení zmesi na miernom ohni za stáleho miešania. Cieľom je dosiahnuť homogénnu zmes, kde sú všetky ingrediencie dobre spojené a zmes začne byť lepkavá vďaka ďatliam.

6. Chladenie: ❄️ Odstavte zmes z ohňa a nechajte ju niekoľko minút vychladnúť. Následne preneste zmes do misky a umiestnite do chladničky na 3-4 hodiny, aby dobre stuhla. Chladenie je nevyhnutné pre správnu konzistenciu a ľahšiu manipuláciu pri tvarovaní.

7. Tvarovanie dezertných guľôčok: 🍪 Keď je zmes dostatočne vychladnutá a stuhnutá, vyberte ju z chladničky a začnite z nej tvarovať malé guľôčky. Vďaka prirodzenej lepivosti ďatlí by zmes mala dobre držať tvar.

8. Dekorácia sezamovými semienkami: ✨ Na záver môžete guľôčky obaliť v sezamových semienkach. Toto nielen zvýši estetickú príťažlivosť dezertu, ale pridá aj príjemnú chrumkavosť.

🎉 Tento podrobný postup prípravy vám pomôže vytvoriť vynikajúci energetický dezert, ktorý je nielen chutný, ale aj plný zdravých ingrediencií. Užite si tento jednoduchý a rýchly recept na sladké potešenie bez výčitiek.

Hodnotenie Školy stravovania: 9/10.

Tento recept je vysoko funkčný a zdravý, vďaka obsahu kvalitných orechov a ďatlí, ktoré sú bohaté na vitamíny, minerály a zdravé tuky. Pripravuje sa veľmi rýchlo, čo je výhodou, ale obsahuje aj maslo, ktoré môžu niektorí chcieť nahradiť ghí maslom alebo kokosovým maslom pre ešte zdravšiu verziu.