21máj

Webinár o Cholesterole: Objavte všetko, čo potrebujete vedieť!

Vo štvrtok, 16. mája 2024, sme v rámci našej platformy Strava, zdravie, životný štýl, Škola stravovania zorganizovali odborný webinár na tému, ktorá dnes rezonuje u každého, komu záleží na svojom zdraví – Cholesterol. Priniesli sme základné informácie o cholesterole a praktický pohľad na to, ako zlepšiť svoje hodnoty.

🌟 Téma: Objavte všetko, čo potrebujete vedieť o cholesterole!

Cholesterol je téma, ktorá vyvoláva mnoho otázok a niekedy aj obavy. Avšak, je dôležité pochopiť, že cholesterol hrá kľúčovú úlohu v našom tele a nie je len jednoducho „dobrý“ alebo „zlý“. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo cholesterol v skutočnosti je, aké má typy a ako môžete prostredníctvom životného štýlu ovplyvniť jeho hladiny v prospech vášho zdravia.

📊 Základné informácie o cholesterole spomíname v našom článku, ktorý si môžete pozrieť tu: Cholesterol – váš sprievodca pre zdravý život 💚.

Ako efektívne riadiť hladinu cholesterolu?

Na webinári sme sa zamerali na praktické rady a tipy, ako môžete efektívne riadiť svoju hladinu cholesterolu. Niekoľko hlavných bodov, ktoré sme prebrali, zahŕňa:

1. Zdravá strava

Jedným z najdôležitejších krokov pri riadení hladiny cholesterolu je zdravá strava. Tu sú niektoré odporúčania:

Obmedzte nasýtené tuky: Nachádzajú sa v červených mäsách, masle, syroch a iných živočíšnych produktoch. Nahradiť ich môžete zdravými tukmi, ako sú olivový olej, avokádo a orechy.

Vyhnite sa trans tukom: Trans tuky sa často nachádzajú v spracovaných potravinách a pečive. Tieto tuky zvyšujú hladinu LDL a znižujú hladinu HDL cholesterolu.

Zvýšte príjem vlákniny: Potraviny bohaté na vlákninu, ako sú ovocie, zelenina, strukoviny a celozrnné výrobky, môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu.

Konzumujte ryby: Ryby, ako sú losos, makrela a tuniak, obsahujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré môžu znížiť hladinu LDL cholesterolu.

2. Pravidelná fyzická aktivita

Fyzická aktivita je ďalším dôležitým faktorom pri riadení hladiny cholesterolu. Cvičenie pomáha zvýšiť hladinu HDL cholesterolu a znižuje hladinu LDL cholesterolu. Odporúča sa aspoň 150 minút stredne intenzívneho cvičenia týždenne, ako je chôdza, beh, plávanie alebo jazda na bicykli.

3. Udržiavanie zdravej hmotnosti

Nadváha alebo obezita môže zvýšiť hladinu LDL cholesterolu a znížiť hladinu HDL cholesterolu. Udržiavanie zdravej hmotnosti prostredníctvom vyváženej stravy a pravidelného cvičenia je kľúčové pre riadenie cholesterolu.

4. Nefajčite

Fajčenie poškodzuje vaše cievy a urýchľuje proces aterosklerózy, čo zvyšuje riziko srdcových ochorení. Prestať fajčiť môže zlepšiť hladinu HDL cholesterolu a celkové zdravie srdca.


Počas webinára sme sa pozreli na konkrétne príklady našich klientov, ktorí dosiahli významné zlepšenia v hladine cholesterolu po absolvovaní našich programov.

vysledky priklad 1
výsledky príklad 1

Jedným z inšpiratívnych príkladov je moja mama, ktorá bola súčasťou Školy stravovania už niekoľko rokov. Vzali sme jej výsledky z roku 2019, keď ešte žila relatívne zdravým životným štýlom, a porovnali sme ich s jej súčasnými hodnotami z roku 2024. Po takmer troch rokoch nasledovania rád zo Školy stravovania a absolvovaní našej 90-dňovej Výzvy sa jej hodnoty dramaticky zlepšili. Rozdiel je jasný dôkaz toho, že správna strava a životný štýl môžu mať veľký vplyv na naše zdravie.

výsledky príklad
výsledky príklad 2

Ďalším príkladom je Tomáš, ktorý absolvoval 90-dňovú Výzvu začiatkom roka 2024. Poskytol nám výsledky svojho cholesterolu pred a po Výzve. Pred Výzvou bol jeho cholesterolový profil tesne pred červenou zónou, no po Výzve sa jeho hodnoty zlepšili a teraz je pred dverami zelenej zóny. Ak bude naďalej dodržiavať odporúčania a zdravý životný štýl, jeho hodnoty budú čoskoro ideálne.

🏅 Gratulujeme!

Tomášovi a všetkým účastníkom, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj životný štýl, gratulujeme! Zmena nie je ľahká, ale stojí za to. Tí, ktorí sa prihlásia na naše programy, majú skvelú šancu zlepšiť svoje zdravie a kvalitu života.

📨 Získajte záznam z webinára

Ak vás táto téma oslovila a máte záujem o záznam z nášho online webinára, neváhajte nám napísať na info@skolastravovania.sk. Radi vám poskytneme všetky potrebné informácie a podporu, aby ste mohli začať svoju cestu k lepšiemu zdraviu.

Zdravie je v našich rukách! 🌿💪

Značky: ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.