10mar

5 pohľadov ako si urobiť vlastný kvalitný bylinkový čaj ☘️☕🍀

Ako si vyrobiť svoj vlastný bylinkový čaj

Úvod

V pohodlí vlastnej kuchyne si môžete pripraviť osviežujúce bylinkové čaje bez potreby špeciálneho vybavenia. Tieto kvalitné „čaje“, ktoré sú vlastne odvary alebo infúzie bylín a korenín, ponúkajú nielen úžasnú chuť ale aj zdravotné prínosy bez pridania kofeínu, cukru alebo mlieka. Ponorte sa do sveta bylinkových čajov, kde sa môžete hrať s prísadami podľa vlastných chutí a preferencií. 🍵✨

Význam bylinkových čajov

Bylinkové čaje, bohaté na antioxidanty, minerály a vitamíny, poskytujú relaxáciu a osvieženie pre vašu myseľ. Sú vynikajúcim spôsobom, ako sa prirodzene postarať o svoje zdravie, a zároveň ponúkajú možnosť osobného dotyku pri výbere a kombinovaní rôznych bylín a korenín. 💡🌱

bylinkovy caj

Metóda 1: Infúzia

1. Prevarte 2 až 3 šálky vody. 💧

2. Rozdrvte vybrané bylinky a koreniny. 🌿

3. Po dosiahnutí bodu varu pridajte bylinky a koreniny do vody, vypnite plameň, prikryte a nechajte lúhovať 15 minút. 🔥➡️🕰

4. Preceďte a čaj je pripravený na konzumáciu. 🫖

Metóda 2: Odvar/Kadha

1. Rozdrvte korenie, koreniny a bylinky a vložte ich do 4 šálok vody, prikryte a nechajte variť. 🍵

2. Varíme, až kým sa množstvo nezredukuje na polovicu. 🔽

3. Precedíme a pijeme horúce. ☕

– 1 ČL koreňa zázvoru, strúhaného 🍠

– 2 klinčeky

– 1-palcová škoricová kôra 🌲

– 6 lístkov bazalky 🌿

– 1/2 ČL kurkumového prášku 💛

– 2 bobkové listy 🍃

– 5 kari listov 🍃

– 1/4 lyžičky papriky 🌶

– 1/4 šálky bazalky 🍃

– 1-palcová škoricová kôra 🌲

– 2 bobkové listy 🍃

– 10 lístkov mäty 🌿

– 1 vetvička rozmarínu 🌿

– 4 kari listy 🍃

– 2 cm zázvoru 🍠

– 5 lístkov mäty 🌿

– 5 kari listov 🍃

– 2 bobkový list 🍃

– 10 listov bazalky/tulsi 🌿

– 1-palcová tyčinka škorice 🌲

Vyrobenie vlastného kvalitného bylinkového čaju nie je len o objavovaní nových chutí; je to cesta k zdraviu, pokoju a hlbokému pripojeniu k prírode. Každý čaj je unikátny a ponúka nespočetné možnosti pre experimentovanie a osobnú tvorbu. 🌟🍃 Tak prečo nezačať už dnes a objaviť vlastnú dokonalú zmes byliniek a korenín, ktorá vás osvieži a zároveň podporí vaše zdravie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.