11apr

Špargľa v slaninke, za menej ako 30 minút 🥰

Ingrediencie

24 stoniek špargle

12 plátkov slaniny

1 ČL olivového oleja

1/4 ČL cesnakovej soli

1/4 ČL čierneho korenia

Špargľa a slanina sú jednou z najobľúbenejších kombinácií pre mnohých milovníkov chrumkavých a slaných pochúťok. Tento recept prináša jednoduchú, ale zároveň nesmierne chutnú a vizuálne príťažlivú pochúťku, ktorá je vhodná ako predjedlo alebo aj ako výborná večera. Vďaka rýchlej príprave a minimu ingrediencií je tento recept obľúbenou voľbou pre rýchle pohostenie, či už pre návštevy alebo len tak, na posedenie pri televízii. 🍴📺

Príprava začína predhriatím rúry na 200°C. Táto teplota je ideálna na to, aby slanina dosiahla chrumkavosť bez toho, aby došlo k prepečeniu špargle. Špargľa sa pred pečením očistí a odstránia sa zdrevnatené konce, ktoré môžu byť tvrdé a ťažko stráviteľné. Následne sa špargľa ľahko pokvapká olivovým olejom, ktorý pomáha koreniam prilepiť sa na povrch stoniek. 🌱🍽️

Na špargľu sa potom navinie slanina, ktorá by mala byť narezaná na tenké plátky, aby sa rýchlo upiekla a nezanechala špargľu nedopečenú. Táto technika zaisťuje, že každý sústo bude mať perfektný pomer chrumkavej slaniny a mierne chrupkavej, ale stále šťavnatej špargle. Pečieme ju v rúre 10 minút.🥓🌟

Nutričné hodnoty a funkčnosť

Špargľa je vynikajúcim zdrojom vlákniny, vitamínov A, C, E, K a tiež obsahuje dobré množstvo železa a vápnika. Ponúka antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom v tele a podporujú dobré trávenie. Slanina, hoci je chutná, pridáva vyšší obsah tuku a soli. V ideálnom prípade by mala byť konzumovaná s mierou, najmä pre osoby sledujúce príjem soli alebo srdcovocievne zdravie. 🍖💪

Ak chcete recept trochu ozvláštniť, môžete skúsiť posypať špargľu pred pečením ľahko hnedým cukrom pre karamelizáciu alebo pridať trochu parmezánu, ktorý sa roztopí a pridá krásnu syrovú chuť. Tiež je možné na dokončenie použiť balzamikovú polevu alebo med, ktoré pridajú sladkú protiváhu k slanej chuti slaniny. 🧀🍯

Záver

Tento recept ponúka úžasnú kombináciu chutí a textúr, kde slanina pridáva hlbokú dymovú chuť a špargľa zachováva svoju charakteristickú šťavnatosť a kríz. Vďaka jednoduchosti prípravy a krátkej dobe pečenia je ideálny na rýchle pohostenie. Avšak nutričná hodnota môže byť spochybnená kvôli vyššiemu obsahu tukov a soli zo slaniny. 🌟🔝

Dobrú chuť praje vaša Školastravovania. 🥰

Značky: ,

Jedna odpoveď na "Špargľa v slaninke, za menej ako 30 minút"

  1. […] Špargľa v slaninke, za menej ako 30 minút […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.