07jún

3-zložkový domáci banánovo-malinový sorbet 🍌🍓

Úvod

Tento domáci sorbet je osviežujúcou a zdravou pochúťkou, ideálnou na horúce letné dni. Kombinácia zmrazených banánov, jahôd a malín zabezpečuje lahodnú chuť plnú vitamínov a antioxidantov. Príprava je mimoriadne jednoduchá a rýchla, čo ocení každý, kto hľadá zdravý dezert bez pridaného cukru a konzervantov. 🍨✨

Zoznam ingrediencií pre sorbet

2 veľké zrelé banány, nakrájané a zmrazené: Banány sú bohaté na draslík, vitamín B6 a vlákninu, čo ich robí výborným zdrojom energie. Ich prirodzená sladkosť dodáva sorbetu jemnú chuť bez potreby pridaného cukru. 🍌

1 šálka zmrazených jahôd: Jahody sú plné vitamínu C a antioxidantov, ktoré podporujú imunitu a zdravie pokožky. Ich sladko-kyslá chuť dodáva sorbetu sviežosť a príjemnú arómu. 🍓

1 šálka zmrazených malín: Maliny obsahujú vysoké množstvo vlákniny, vitamínov a antioxidantov, ktoré prispievajú k zdraviu tráviaceho systému. Ich bohatá, intenzívna chuť perfektne dopĺňa kombináciu s banánmi a jahodami. 🍇

Postup práce pre domáci sorbet

1. Všetko zmrazené ovocie vložte do mixéra: Pripravte si mixér a vložte doň zmrazené kúsky banánov, jahôd a malín. Uistite sa, že ovocie je rovnomerne rozložené pre jednoduchšie mixovanie.

2. Mixujte, kým nevznikne hladká a krémová zmes: Spustite mixér a postupne mixujte ovocie, kým nedosiahnete hladkú a krémovú konzistenciu. V prípade potreby môžete zastaviť mixér a premiešať obsah, aby sa všetko ovocie dobre rozmixovalo.

3. Podávajte okamžite alebo uložte do mrazničky na neskoršie použitie: Sorbet je pripravený na podávanie ihneď po mixovaní. Ak ho chcete uchovať na neskôr, presuňte ho do nádoby vhodnej do mrazničky a uložte ho tam.

Hodnotenie Školy stravovania: 10/10. Tento sorbet je vynikajúci svojou jednoduchosťou a obsahom prírodných ingrediencií. Je to skvelá voľba pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať sladké osvieženie bez výčitiek. 🌟

Záver

Tento 3-zložkový sorbet je dokonalým letným dezertom, ktorý kombinuje zdravé ingrediencie s lahodnou chuťou. Vďaka jednoduchému postupu a minimálnym ingredienciám je ideálny aj pre začiatočníkov. Skúste si ho pripraviť a doprajte si osvieženie plné vitamínov a antioxidantov v podobe zdravej zmrzliny. Vaše telo aj chuťové poháriky vám budú vďačné! 🌞🍨

Stručné zhrnutie receptu

Ingrediencie

– 2 veľké zrelé banány, nakrájané a zmrazené

– 1 šálka zmrazených jahôd

– 1 šálka zmrazených malín

Postup

1. Všetko zmrazené ovocie vložte do mixéra a rovnomerne ich rozložte.

2. Mixujte, kým nevznikne hladká a krémová zmes. V prípade potreby premiešajte.

3. Podávajte okamžite alebo uložte do mrazničky na neskoršie použitie.

17 mar, 2024
0

Grilované kuracie špízy

Ako si pripraviť balzamikové grilované kuracie špízy 🍢 Urobte si letnú grilovačku ako poriadny šéfkuchár s našimi balzamikovými grilovanými kuracími špízmi 🍢 - šťavnatým, chutným a neodolateľným potešením 😋 pre…
Čítať viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.