25feb

1. Vychutnajte si ráno s makovou pochúťkou. Iba 3 suroviny, mňamka🌞🍏

Začnite svoj deň s touto jednoduchou a zdravou dobrotou. Sviežu chuť jablka a lahodný mak tvoria dokonalú harmóniu v tejto rýchlej a chutnej pochúťke. Banán ovocie spojí a osladí.

Jablko je bohaté na vlákninu a vitamín C, prináša do tohto dezertu nielen sviežosť, ale aj zdravé benefity. Mak je rovnako plný vápnika, železa a omega-3 mastných kyselín, dodáva tejto ranné pochúťke výživový a zdravotný rozmer. Ideálny začiatok dňa pre každého!”

  • 1 zrelý banán 🍌
  • 1 stredne veľké jablko 🍏
  • 100g pomletého maku

Kvalita Ingrediencií: Začleňte organické alebo miestne zdroje pre banány a jablká, aby ste zabezpečili vyššiu nutričnú hodnotu a podporili udržateľné poľnohospodárske praktiky.

Výživové Hodnoty: Pridajte ingrediencie bohaté na proteíny alebo iné dôležité živiny. Napríklad, môžete pridať orechy alebo semienka (ako sú slnečnicové alebo tekvicové semienka) pre zvýšenie obsahu proteínov a zdravých tukov.

Diétne Aspekty: Recept je vhodný pre širokú škálu diét. Napríklad je vhodný pre vegetariánsku, vegánsku alebo bezlepkovú diétu.

Jednoduchosť Prípravy: Recept je jednoduchý a rýchly na prípravu, čo je len dobré pre jeho funkčnosť.


2. Makový koláč

Recept na makový koláč je zaujímavým mixom jednoduchosti a zdravých ingrediencií. Mak, ako hlavná zložka, je známy svojimi nutričnými hodnotami, najmä obsahom vápnika, železa a vlákniny. Pridané jablká a citrón pridávajú sviežosť a zvýrazňujú chuť. 🍏🍋 Použitie medu ako sladidla je výbornou zdravou alternatívou. 🍯 Avšak, použitie vajec môže byť pre niektoré diéty obmedzením. Celkovo je recept jednoduchý na prípravu, zdravý a funkčný.

200 g mletého maku, ktorý je známy svojimi výživnými hodnotami a poskytuje koláču jeho charakteristickú chuť.

Sladidlo – med alebo javorový sirup sú zdravšími alternatívami k rafinovanému cukru

Šťava a kôra z 1 citróna. Šťava a kôra z jedného citróna dodávajú koláču sviežosť a jemnú kyslosť.

3 strúhané jablká poskytujú prirodzenú sladkosť a vlákninu.

2 vajcia sú zdrojom proteínu a spájajú všetky ingrediencie dohromady

Zoznam ingrediencií tohto makového koláča pozostáva z piatich kľúčových zložiek, ktoré spolu vytvárajú delikátny a zdravý dezert.

Postup: Do rozšľahaných vajíčok pridáme nastrúhanú kôru z citróna, citrónovú šťavu a 2 dl medu (môžte dať iba 2 PL) a zamiešame. Potom pridáme nastrúhané jablká a mak. Hotovú zamiešanú zmes dáme do vymastenej okrúhlej formy a pečieme 25-30 minút pri 180°C v rúre.

Recept si môžete pripraviť aj podľa tohto video návodu: https://www.youtube.com/watch?v=W6sgvGS0YQE

Jedna odpoveď na "Ranná maková pochúťka a rýchly makový koláč"

  1. […] Mak 🌱 je bohatý na vápnik, železo a vlákninu, ktoré sú dôležité pre udržanie silných kostí, dobré krvotvorbu a hladké trávenie. Jeho jemne oriešková chuť skvele dopĺňa sladké aj slané pokrmy. Okrem toho, mak obsahuje oleje, ktoré prispievajú k zdravému stavu pokožky a vlasov. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.