11apr

Jablkovo-makový koláčik – mňamka pre každého 😋🍰

Úvod

Pre všetkých milovníkov makových pochúťok prinášame recept, ktorý zvíťazil v našej kuchyni – makovo-jablkový koláčik. Tento koláčik, ktorý sme za posledný týždeň a pol pripravili až trikrát, ponúka dokonalú harmóniu chutí a textúr, ktoré potešia každého sladkého maškrtníka. Či už ho zdieľate s priateľmi alebo si ho doprajete sami pri šálke kávy, tento recept je istotou spokojnosti. 🌟

Makovo-jablkový koláčik je nielen neodolateľne chutný, ale aj vďaka svojim ingredienciám pomerne zdravý. V našej najnovšej verzii sme sa rozhodli pre niekoľko dôležitých úprav, ktoré zvyšujú jeho nutričnú hodnotu a chuť. Miesto bežného cukru sme použili kokosový cukor, ktorý má nižší glykemický index a pridáva koláčiku ľahko karamelovú chuť. Aby bol koláčik vláčnejší a bohatší, vodu sme nahradili kokosovým mliekom. Mandľová múka dodáva koláčiku jemnosť a zároveň bezlepkovú alternatívu tradičnej múke. 🌱🍏

5 vajec

Kokosový cukor: 45-50 g 🥥

Pomletý mak: 200 g

Kokosové mlieko: 1 dcl (alt. voda) 🥛

Mandľová múka: 60 g

Kokosový olej (ideálny do dezertov) 🥥

1 prášok do pečiva (alebo 1 ČL sódy bikarbóny)

1/2 ČL škorice

0,5 dcl kokosového oleja, ktorý je ideálny do dezertov 🥥

4 jablká

1/4 ČL soli

4 lyžičky citrónovej šťavy

Postup prípravy

1. Vymiešame žĺtka s cukrom a postupne pridávame ostatné prísady.

2. Potom pomaly pridáme sneh z bielok. Môžeme ho vyšľahať v mixéri na najnižšej rýchlosti, pridáme doň aj 1/4 čajovej lyžičky soli. 

3. Nakoniec pridáme jablká. Finálne cesto vylejeme na veľký plech. 

4. Pečieme 30 minút na 180 stupňov a potom ešte 10 minút na 160 stupňov. Program zhora zdola. 

5. Pred krájaním nechajte koláčik vychladnúť. 👩‍🍳👨‍🍳

Zdravotné a výživové benefity

Mak je vynikajúcim zdrojom vápnika, železa a vitamínu B. Jablká pridávajú vlákninu a vitamíny, zatiaľ čo mandľová múka je bohatá na proteíny a zdravé tuky. Tento koláčik je nielen chutný, ale aj výživný. 💪🥧

9/10. Tento makovo-jablkový koláčik je vynikajúcim príkladom, ako môžeme pripraviť nielen chutný, ale aj zdravý dezert. Zmeny v recepte poukazujú na dômyselné využitie alternatívnych ingrediencií, ktoré zvyšujú jeho nutričnú hodnotu a funkčnosť.

Záver

Makovo-jablkový koláčik je ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá zdravší dezert. Prajeme vám výnimočný kulinársky zážitok. Vaša školastravovania.

2 Odpovede na Jablkovo-makový koláčik 🍰

  1. […] Mak 🌱 je bohatý na vápnik, železo a vlákninu, ktoré sú dôležité pre udržanie silných kostí, dobré krvotvorbu a hladké trávenie. Jeho jemne oriešková chuť skvele dopĺňa sladké aj slané pokrmy. Okrem toho, mak obsahuje oleje, ktoré prispievajú k zdravému stavu pokožky a vlasov. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.