05apr

Kuracia paštéta: Recept nie len pre naše chuťové bunky 🌿💜

Dnes sa s vami podelíme o niečo výnimočné, čo sme dlho chystali a teraz je ten pravý čas to vydať von. Ako viete, sme veľkými zástancami zdravej výživy a snažíme sa vám prinášať recepty, ktoré sú nielen lahodné, ale aj dobré pre vaše telo, ale aj dušu. Tentoraz sme sa rozhodli pre recept na kuraciu paštétu, ktorý je dokonalou kombináciou chutí, zdravia a lásky k varení.

Po prvé, kuracie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, a preto ideálnym výberom pre tých, ktorí sa snažia o vyváženú stravu. Zároveň sme chceli vytvoriť recept, ktorý by bol jednoduchý, no sofistikovaný, a umožnil vám experimentovať s ingredienciami podľa vlastného gusta.

  • 450 g čerstvých kuracích pečienok, pripravených vopred
  • 1 malá žltá cibuľa, nadrobno nasekaná
  • 3-4 PL bravčovej masti
  • 2 PL ghí
  • Korenie: cibuľový prášok, cesnakový prášok, majoránka, oregano, rozmarín (každé asi 1/2 ČL alebo podľa chuti)

1. Príprava pečienok:

  • Namáčanie: Pečienky namáčame v silne osolenej vode aspoň 4 hodiny alebo cez noc. Tento krok zmierni ich prípadnú horkosť a zabezpečí vo finále jemnejšiu chuť.

2. Varenie:

  • Cibuľa a Tuky: Na panvici rozohrejeme ghí a bravčovú masť, pridáme cibuľu a restujeme do mäkka, ale nie do hneda.
  • Pečenie Pečienok: Pridáme pripravené pečienky a opekáme ich asi 2-3 minúty z každej strany. Dôležité je, aby boli pečienky prepečené, ale stále šťavnaté.

3. Mixovanie:

  • Všetko Dohromady: Opraženú pečeň spolu s tukom, v ktorom sa piekla, cibuľou a korením dôkladne rozmixujeme do hladka. Podľa potreby pridáme extra tuk pre dosiahnutie ideálnej konzistencie.

4. Dokončenie:

  • Chladenie a Servírovanie: Hotovú paštétu prelejeme do sklenenej misky a necháme cez noc v chladničke, aby sa chute dokonale spojili. Tento krok je kľúčový pre vytvorenie bohatej a súdržnej chuti.

Hodnotenie Školy stravovania

Hodnotenie Školy stravovania: 10/10. Tento recept ponúka skvelý zážitok z hľadiska chuti a kvality ingrediencií a ak použijeme kvalitnú bravčovú masť, bude slúžiť ako čerešnička na torte 😋.

Záver

Pri servírovaní sme experimentovali s rôznymi doplnkami, ako je domáci chlebík, čerstvá zelenina, alebo jednoducho ako štýlový topping na vaše obľúbené crackers. Tento recept je dokonalým príkladom, ako jednoduché ingrediencie môžu vytvoriť niečo, čo sa rozplýva na jazyku a zároveň poteší srdce.

Takže, priatelia, nebojte sa vstúpiť do kuchyne a uvoľnite svoju kreativitu. A nezabudnite, jedlo je jednou z najkrajších foriem lásky – k sebe, k rodine, aj k priateľom.

Dobrú chuť! 💜

Vaša škola stravovania.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Toto pole je povinné.

Toto pole je povinné.